sowietolog: > Chciałbym tu poruszyć problem nie tyle stricte naukowy, co logistyczno- > organizacyjny. W takim razie jesteś na niewłaściwym forum. Nauka nie jest od logistyki i organizowania życia społecznego. sowietolog: > O praktyczne zastosowanie, a raczej wykorzystanie pewnego potencjału > naukowegp, a nie o akademickie teoretyzowanie sobie a Bogom czy muzom > pewnego grona specjalistów. Świetnie to ująłeś: nauka jest właśnie od akademickiego teoretyzowania Bogom a muzom. Oczywiście interesujemy się możliwościami praktycznego wykorzystania tych teorii, ale odpowiadają za nie politycy i administratorzy a nie…Kontynuuj Czytanie „Re: problem w polską meteorologią "użyteczną"…”

allegropajew napisał: > To jest forum popularno-naukowe i ala-kreacjonistyczny pseudobełkot kwestionujący > STW niech się odbywa na specjalnie w tym celu stworzonym forum wyznawców teorii > spiskowych. > > Jeśli okaże się, że STW to był spisek, że wszystkie doświadczenia dają de facto > wyniki inne niż obserwowano, bo nikt niczego nie zrozumiał, albo specjalnie > kłamał, to ALSOR-a przeproszę i postawię mu pomnik. Ja nie do końca rozumiem wywody Alsora. Szkoda, ze nie próbuje on opublikować systematycznego wykładu swej krytyki OTW. Ze strzępów odpowiedzi,…Kontynuuj Czytanie „proponuję dyskutować z Alsorem”

> Wielki szacun Panie Jerzy. Wyrazy szacunku albo z szacunkiem dla czyjegos dorobku bylyby na miejscu. Tak obyczaj i jezyk polski nakazuje. Co to jest, ku… mac, szacun? Z naleznym szacunkiem (rozumiesz znaczenie slowa nalezny?) dla andropoida, bunkum,ktory wku…l sie nalezycie. New

Po co w USA komuś „działka”, skoro działkę ma wokół domu? „Działki” są namiastką własnego ogrodu dla kogoś mieszkającego w blokowisku. W USA mżna spotkać różne instytucje, o których nie słyszeli różni przyjezdni mądrale, co to wszystko wiedzą. Zdarzają się t. zw. „community gardens” organizowane albo przez administrację osiedli mieszkaniowych dla ich mieszkańców albo prywatnie, w ramach sąsiedzkich, gdzie można sadzić sobie dla rozrywki rózne rośliny, co czasami nie jest praktyczne, nawet wokół własnego domu (nie ten typ ogrodu, gleby etc.) W „kondominiach” administacje wspomagasją…Kontynuuj Czytanie „Re: Miliardy dochodow z dzialek w EU dla…przemy”

…że dostęp do archiwów i całą lustrację upierniczyli bracia Kaczyńscy poprawkami senatu i prezydenta do ustawy o IPN w roku 2006. Obydwaj bliźniacy jak ognia bali się otwarcia dostępu i powszechnej lustracji. Dostęp poluzowali dopiero platfusi w ubiegłym roku, ale tylko minimalnie. Ciekawe czy Albina to „Jadwiiga Kaczyńska” z listy Wildsteina, agentka, której teczkę zmikrofilmowano, przeniesiono do archiwum MSW, a papiery zniszczono. Chodziła plota, że tzw. „afera gruntowa” wzięła się stąd, że Lepper potknął się o dostarczoną mu kopię teczki TW Albiny. Warto przypomnieć, że…Kontynuuj Czytanie „karzeł i talejrąd oczywiście nie wiedzą,…”

b212121 napisał: > Brawo ! Propagujcie zamianę świeckiego reżimu w Syrii na rezim ortodoksyjnie r > eligijny. Niby walczycie o prawa kobiet, o zniesienie szariatu, a tu lansujecie > przyszly reżim wahabicki. W Afganistanie zbrojono talibów przeciwko ZSRR i ter > az wydajemy miliardy na walkę z talibami ktorych NATO uzbroiło i wyszkoliło. > Róbcie tak dalej ! To nie nijakiego (albo zadnego) znaczenia. Doktryna wojskowa USA od lat twierdzi: wrog numer 1 : Chiny. Reszta to inno tak na niby ( w niedomowieniu Jasiu)…Kontynuuj Czytanie „Re: Generał Tlas zdradził syryjskiego dyktatora”

nikodem123 napisał: > Na co ja odpowiadam: „Matura z matematyki to jest bzdura”. Matura z matematyki > właśnie powinna mieć taki poziom, że 50% abiturientów nie zdałoby jej. A jednoc > ześnie matura z matematyki nie może wycinać na prawdę uzdolnionych humanistów, > a tych matematyki nauczyć się nie da. Mówię to jako doświadczony korepetytor. W ogóle ostrzejsza selekcja w edukacji byłaby zbawienna, ale tendencja do zaniżania wymagań, równania do średniaków i głupio pojętego egalitaryzmu jest chyba nieuchronna, jak inflacja w ekonomii. Już nawet doktorantów…Kontynuuj Czytanie „Re: Matura z matmy dla wszystkich – powtarzam: bz”

Obowiązkowa matura z matmy powoduje, że maturę oblewa 50% abiturientów. I robi się skandal. Więc Ministerstwo obniża poziom matury z matematyki, aby 50% abiturientów nie oblewało matematyki. Na to „jajogłowi” podnoszą krzyk, że matura z matematyki jest za łatwa. Na co ja odpowiadam: „Matura z matematyki to jest bzdura”. Matura z matematyki właśnie powinna mieć taki poziom, że 50% abiturientów nie zdałoby jej. A jednocześnie matura z matematyki nie może wycinać na prawdę uzdolnionych humanistów, a tych matematyki nauczyć się nie da. Mówię to jako…Kontynuuj Czytanie „Matura z matmy dla wszystkich – powtarzam: bzdura”

pomruk napisał: > A za moich czasów, zakres licealnej matematyki, obowiązkowej na maturze i to be > z podziału na podstawową i rozszerzoną, obejmował pojęcie całek, a na lekcjach > podawano – już nieobowiązkowo, w stylu „to cię może zainteresować” – elementy > teorii grup… Moja córka, bardzo uzdolniona matematycznie, bierze korepetycje (zresztą trochę i w domu ode mnie), nie żeby lepiej zdać maturę, ale żeby czegoś w ogóle się dowiedzieć z matematyki — powiedzmy — XVIII-XIX-wiecznej. Syn (na UW) miał na pierwszym roku kilka…Kontynuuj Czytanie „Re: Czarna dziura vs światło -super errata”

Pozwol, ze sparafrazuje Twoja sygnaturke: My, ludzie z WYZSZYM WYKSZTALCENIEM popieramy PiS, mimo, ze nie nauczylismy sie pisac poprawnie w jezyku naszego kraju. Pytanie „Czy za rządów PiSu pobito i zniszczono kamerę dziennikarki opozycyjnej gazety?” jest bez sensu. W jaki sposob mozesz „pobic kamere”, albo jakikolwiek inny przedmiot? Pobic mozna zywa istote – osobe, psa, konia., ale nie kamere, krzeslo czy okno. Takie zdanie nie ma merytorycznego sensu (nalezalo zapytac, „czy…pobito dziennikarke i zniszczono jej kamere”). Jesli pisze je osoba „z WYZSZYM WYKSZTALCENIEM”, to ogromnie…Kontynuuj Czytanie „Re: Prawo i Sprawiedliwość = wolność”

> Ja cię bardzo przepraszam, ale jedyne co łączy Cleesa i Wojewódzkiego to fakt w > ystępowania w reklamach. Chateau, bądź poważny – Monty Python, Clees to jak Kabaret Starszych Panów, inne czasy, inna epoka, w zasadzie to już kanon klasyki jak The Beatles albo van Gogh 😉 A my mówimy o XXI wieku i współczesnym medialnym show – chodzi jedynie o podobieństwo konwencji. New

humbak napisał: > Nie przesadzaj może. Nie znam wprawdzie działalności Sterna i Schmidta, ale sug > erowanie że Wojewódzki (jak figurski nie wiem), to jakiś mistrz (czy nawet soli > dny fachowiec) obrazoburczej satyry zalatuje mi groteską. Stern ma głównie programy o koorwach, które zaprasza do swojego programu, w którym jeden z jego przydupasów zadaje pytania typu: – Czy poszłabyś z brudasem, albo innym Polakiem. — „Nastąpiła sytuacja modelowa, opisana w konstytucji, że jeżeli organa państwa nie są w stanie sprostać sytuacji, wtedy Sejm powołuje…Kontynuuj Czytanie „Re: Sprawa W&F – absolutnie się zgadzam z J. Urba”