dum10 napisał: > kowalskil napisał: > > > Pierwszym krokiem do wzajemnego szacunku pomiędzy teistami i ateistami po > winno > > być uznanie podstawowegu faktu; większość ludzi żyje w dwóch światach: ma > terial > > nym i duchowym. > > No i zaczyna sie czysta paplanina ktora ma doprowadzic do pojednania? > Czlowieku z poczatku wieku XXI,wiedz o tym,ze kazdy czlowiek ma swiat duchowy,a > nawet i zwierze. > Nie wyrozniasz sie zatem niczym oprocz swej nieswiadomosci rzeczy. > > > Teraz jestem…Kontynuuj Czytanie „Re: Naukowcy i teolodzy”

Gdybys wierzyl to wiedzialbys ,ze Bog,ktorego czci KK dal kazdemu czlowiekowi wolna wole. To znaczy,ze zakon zakazujac Bonieckiemu wypowiadac sie w mediach, lamie podstawowe prawo boskie,bowiem zadne prawo ludzkie nie moze stac wyzej niz boskie. Ten sam mechanizm dziala w przypadku aborcji,invitro i wszelkich innych ludzkich wyborow. Jesli ktos wybiera aborcje to jest jego decyzja czyli akt wolnej woli danej od Boga. Jesli przez to grzeszy to juz jest sprawa miedzy Bogiem a czlowiekiem zadne jednak prawo nie moze ograniczac wolego wyboru bo to jest…Kontynuuj Czytanie „Boniecki bardziej obywatelem niż księdzem”

Wszystko się zgadza! BÓG zesłał człowieka już wtedy, gdy w sylurze zaczęły pojawiać się ryby. Adam i Ewa, wygnani z Raju siedzieli sobie i zajadali się …. No… gruszkami i krowami. Płodzili ze sobą potomstwo, a ich potomstwo ze sobą potomstwo. Że co? Że to było kazirodztwo? Należy myśleć historycznie! W tamtych czasach seks z matką, czy ojcem nie był grzechem. Potem BÓG zalał całą Ziemię wodą (bajka o Noe). BÓG był idiotą. Wymyślił sobie, że jak zatopi całą Ziemię to zginą wszystkie gatunki, oprócz…Kontynuuj Czytanie „Wszystko się zgadza”

fila-1 napisał: > To ja mam pytanie do Autora: po ilu milionach czy miliardach lat ze sterty plas > tiku, żelaza i innych metali powstanie komputer a ile potem potrzeba czasu aby > sam się zaprogramował??? Przecież to oczywiste, że komputery zesłali nam kosmici, albo Pan Bóg. Przecież żaden człowiek nie jest wstanie zbudować komputera na scalakach, bez komputera na scalakach. Pierwszy komputer na scalakach musiał zostać stworzony przez BOGA. Teoria ewolucji niczego nie wyjasnia, ma wiele luk któr > e próbuje się bezskutecznie zapełnić….Kontynuuj Czytanie „Komputer stworzyli kosmici, albo Pan Bóg”

Niby dlaczego Backa ma nie byc wpuszczony na mecz? Gajowy w tylko lekko innym wymiarze ograniczyl prawo do zgromadzen. No jasne, Gajowy ze swoim ograniczeniem prawa do zgromadzen pewnie bedzie Bialorusinom prawil o POPiSowskiej demokracji. Moze POPiSze sie bredzeniem o POPiSowych standardach jakie wprowadza sie w „demokratycznej” RP? Nie, nie bedzie. Buzka w ciub i patrzalki na murawe. Pan redaktor zas zapomina, ze Ukraina niekoniecznie ma zbierzne z RP interesy tak gospodarcze jak i polityczne. Jednak warto popatrzec na ukrainski wzorzec pamieci historycznej i… BINGO!…Kontynuuj Czytanie „Futbolowa kwestia polityki”

Litości! Być może, że czytasz moje odpowiedzi pod Twoimi postami. Tylko dlaczego, na Boga, nic z nich nie pamiętasz?! Przecież już Ci odpisywałem. * Propionian wapnia, propionian sodu – mydła wapniowe i sodowe krótkołańcuchowego kwasu tłuszczowego – propionianu. Dlatego podręczniki zdrowego żywienia zalecają spożywanie błonnika. Błonnik nie jest trawiony i wchłaniany w przewodzie pokarmowym człowieka. Niestrawiony trafia do jelita grubego. Tam znajdujące się bakterie fermentują błonnik pokarmowy. Wytwarzają się przy tym SCFA – short chain fatty acids: kwas masłowy (maślan) i propionowy (propionian) właśnie. Te…Kontynuuj Czytanie „Re: Efekty uboczne stosowania BigMaca 1×1”

Palikot duzo stracil poprzez poparcie ustawy emerytalnej a nie jakims zdaniem o fabrykach. Litosci dziennikarzu. Palikot zaczal popierac Tuska i ludzie zobaczyli ze te jego hasla lewicowe sa tylko na pokaz a gdy przychodzi co do czego to jest marionetka tuskowa. Albo zacznie powaznie traktowac lewice albo zginie jak SLD ktore tez zawiodlo. Niestety ale dalej nie ma w Polsce prawdziwej i wiarygodnej lewicy. New

Prześledziłem argumenty kreacjonistów. Moje przemyślenia zawrę w dialogu kreacjonisty (K) z biologiem (B) dodaję W – czyli „logiczny” wniosek K: Laptop stworzył bóg. Człowiek nie jest w stanie skonstruować lapotopa. B: Ale przecież laptopa tworzą fabryki obsługiwane przez ludzi. K: Tak, ale ludzie przy tworzeniu laptopów korzystają z komputerów. Żaden człowiek bez komputera nie jest w stanie stworzyć laptopa. Bez komputera nie stworzysz komputera. Dam ci węgiel, ropę, co tylko zechcesz, a nie stworzysz laptopa. Nawet swojego laptopa nie udoskonalisz, bo każda drobna modyfikacja jego…Kontynuuj Czytanie „Kreacjonista i biolog – "Laptopa stworzył Bóg"”

Has tu ara, przed wszystkim byłem irrealny, szedłem z zachodu na wschód i tak spotkałem ją, była piękna, była nicością ożeniłem się z nią ona była we mnie ja w niej, z naszej miłości zrodził się chaos Chaos stał się wszędzie, puki był młody i posłuszny zacząłem go wychowywać. Powiedziałem Chaosowi tak, stwórz Boga, nie będziesz sam, tak zrodził się Bóg z przedwiecznego chaosu Powiedziałem mu: stwórz przez Boga świat aby było życie w przestrzeni i duchu. Tak powstał ten świat i wszystkie inne światy…Kontynuuj Czytanie „moja europa”

A ty skad sie dowiedzialas, co to takiego Stary Testament czy Syn Boga? Od „sekty”, na ktora plujesz, bo chyba nie z Koranu czy Kamasutry. Szyderstwem historii jest to, ze takie, jak ty, zaplute karly antykatolskiej reakcji posluguja sie chrzescijanska retoryka i katolicka wiedza, wpojona wam, cymbaly, przez KK, choc o tym nie wiecie. Nawet piszac swe bzdety poslugujecie sie lacinska skladnia, slownictwem i pojeciami, wpojonymi wam przez katabasow. A wiec krytykujac KK, podobnie, jak Palikot, gonicie wlasny ogon. Kupa smiechu. Z przewaga kupy. New

Eh, Alcia, jak Orban w Polsce nastanie , ucieknie stąd ta resztka myślących co jeszcze w Polsce została. Wiesz dlaczego Korwin Mikke ma tak małe poparcie, pomimo sensownych haseł gospodarczych? Przez swój konserwatyzm , żywcem wyrwany z okresu międzywojennego. Katolicyzm z tą formą KK jaka jest w Polsce dla myślących ludzi jest nie do przyjęcia. Większość wierzy w Boga, ale kościół jest im do niczego nie potrzebny, to widać i słychać i czuć. POLSKIE ORBANY RACZEJ SIĘ NIE PRZYJMĄ – NA SZCZĘŚCIE! New