dum10 napisał: > Długość Plancka, jako miara tak małych odległości (lub tak wysokich energii), p > rzy których powinny zacząć odgrywać rolę efekty kwantowej grawitacji, stoi rzec > zywiście w sprzeczności z transformacjami Lorentza, które w poruszających się u > kładach odniesienia mogłyby taką długość dowolnie skrócić. Zostało to zauważone > już jakiś czas temu i próbowano tak zmodyfikować te transformacje (i szczególn > ą teorię względności, STW), żeby dla dużych odległości przechodziły w zwykłe tr > ansformacje Lorentza, a dla bardzo małych, rzędu długości…Kontynuuj Czytanie „Re: proponuję nie dyskutować z użytkownikiem ALSO”

stalybywalec napisała: > Czy uważasz że teoria DSR (podwójna STW), to również teoria spiskowa ? Długość Plancka, jako miara tak małych odległości (lub tak wysokich energii), przy których powinny zacząć odgrywać rolę efekty kwantowej grawitacji, stoi rzeczywiście w sprzeczności z transformacjami Lorentza, które w poruszających się układach odniesienia mogłyby taką długość dowolnie skrócić. Zostało to zauważone już jakiś czas temu i próbowano tak zmodyfikować te transformacje (i szczególną teorię względności, STW), żeby dla dużych odległości przechodziły w zwykłe transformacje Lorentza, a dla bardzo małych, rzędu…Kontynuuj Czytanie „Re: proponuję nie dyskutować z użytkownikiem ALSO”

Anna Grodzka (ur. 16 marca 1954 roku[1] w Otwocku), pierwsza otwarcie transseksualna parlamentarzystka w Polsce i trzecia na świecie Anna Grodzka określa siebie jako osobę biseksualną lecz preferującą raczej kobiety ciekawe 2 miliony dzieci w Polsce je tylko raz dziennie dwie bulki z margaryna to 50 groszy za wynagrodzenie tego rzyda mozna by miesiecznie zapewnic 24 tys sniadan. Co ten zyd pozatym, ze za prl kumal sie z faszystami z PZPR zrobil by miec miesiecznie te olbrzymie pieniadze?? New

Kierując się dobrem kościoła, sejm powinien dokonać w prawie karnym następującą zmianę.Każde odstąpienie od celibatu winno być traktowane jako gwałt , ścigane z urzędu i całą surowością karane.Skoro kościół ingeruje w życie społeczeństwa to społeczeństwo też niech zaingeruje w życie kościoła. New

Parafrazujac przyslowie mozna powidziec,ze Tusk nie jest krowa i dlatego zmnienia zdanie. Niektorzy nazywaja to konionkturalizmem inni zrecznoscia polityczna,cwaniactwem itd. Polityk a szczegolnie szef rzadu majacy swoja wizje zmian musi przede wszyskim utrzymac jako premier bo tylko jako premier moze te zmiany przeprowadzic. Premier Kaczynski i cala jego partia po przegranych wyborach biadoli,ze oni zrobili to i owo i o wiele lepiej ale juz nie rzadza. Nie rzadza bo nie potrafili zrecznie grac w roli rzadzacych tak aby przeprowadzic swoje wizje zmiean. Gdyby Tusk przgral…Kontynuuj Czytanie „Dojrzewanie Donalda Tuska”

W Polsce co dzień jest jakieś święto, a może przyjść czas, że do południa będzie święto wniebowstąpienia, po południu – święto zniebazstąpienia, więc smarknięcie w miejscu publicznym o każdej porze może być traktowane jako smarkanie na święto. Świętujcie, wszyscy święci, swoje święta, tylko nie domagajcie się ich respektowania przez inaczej niż wy myślących. Przez wieki to Kościół rozpycha się łokciami, skłaniając lub zmuszając do respektowania przez całe społeczeństwo swoich starożytnych i średniowiecznych idiotyzmów. New

Prawica z probówki to jest bardzo dobry pomysł. Dawcą spermy powinien być poseł Marek Suski, jako genetyczny patriota, jajeczka by można było pobrać od posłanki Sobeckiej, katoliczki do szpiku kości. Surogatką mogła by być (między innymi, ma się rozumieć) posłanka Wróbel, której marzą się wnuki, ale w wieku 49 lat jeszcze nie dorobiła się dzieci (pewnie z braku odpowiedniego materiału genetycznego i z obawy, że poseł Piecha wpakuje ją za kratki). — „Nie posiadamy takich słów, by móc z durniami mówić o mądrości.” Georg Christoph…Kontynuuj Czytanie „Rodzina, ach, rodzina…”

Wielki dzięks za odpowiedź. Dzięki niej „facjalis minął. Kąciki ust wróciły do uśmiechu, a powieki osłoniły oczy. Basedow jednak pozostał. Myślę, że Basedow jeszcze przez jakiś czas pozostanie, bo mądre rzeczy napisałeś, więc potrzeba czasu,aby je przemyśleć. Co ja mówię? Zrozumieć! > Geodezyjna, to taka linia, która z punktu widzenia ,,geometrii wewnętrzn > ej” nigdzie się nie zakrzywia, udaje prostą. Geometria wewnętrzna, to geometria Łobaczewskiego? Chyba tak! bo jak tak sobie weźmiemy takie dwie „proste” równoległe (z równika), to przetną się dokładnie w dwóch punktach….Kontynuuj Czytanie „Re: z polskiego na nasze”

asteroida2 napisał: > Czy możesz wyjaśnić co to według ciebie jest „eksperymentalny dowód”. I podać c > hoć jedną teorię naukową, która coś takiego ma? Naukowcy z King’s College London jako pierwsi przeprowadzili eksperymenty potwierdzające prawdziwość teorii Alana Turinga, która dotyczy sposobu formowania się w przyrodzie wzorców takich jak np. paski na ciele tygrysa. W latach 50. ubiegłego wieku Alan Turing, twórca nowoczesnej informatyki i jeden z najwybitniejszych matematyków swoich czasów, zaproponował teorię, zgodnie z którą regularnie powtarzające się wzorce w systemach biologicznych to wynik…Kontynuuj Czytanie „Re: Pozareligijne motywacje kreacjoniz. & ewolucj”

pomruk napisał: > Czepiając się dalej: ewolucja nie jest traktowana jako hipoteza a kreac > jonizm nigdy nie był hipotezą naukową. – W sumie nasza wymiana zdań jest dosyć jałowa z naukowego punktu widzenia. Jeden pozytyw jaki widzę to uściślenie semantyki niektórych pojęć. – Dla mnie hipoteza to pewna teza wymagająca eksperymentalnego dowodu. Póki co na ewolucjonizm takowego brak. Niestety na kreacjonizm też go brakuje. Obawiam się, że na kreacjonizm ludzkość może się doczekać prędzej dowodu, kiedy ludzie sami wg. własnego pomysłu coś żywego wykreują,…Kontynuuj Czytanie „Re: Pozareligijne motywacje kreacjoniz. & ewolucj”

Chyba nie bardzo sie czepiam: cały czas mówimy o ewolucjoniźmie, nie rozmywajmy pojęć. Czepiając się dalej: ewolucja nie jest traktowana jako hipoteza a kreacjonizm nigdy nie był hipotezą naukową. Dla mnie to doś istotne konstatacje. Co do pozareligijnych motywów kreacjonizmu – wystepują nader rzadko moim zdaniem. Sam zaś kreacjonizm nie jest w ogóle przyjmowany za teorię czy hipotezę naukową przez ogromną większość ludzi nauki. Zaś w jego definicji mamy niejako zapisane motywy religijne. Jeśli masz na myśli zadziwienie, że tak skomplikowane formy życia mogły powstać…Kontynuuj Czytanie „Re: Pozareligijne motywacje kreacjoniz. & ewolucj”

Nie, nie! To jest bardzo ciekawy problem właśnie dla ludzi zajmującymi się naukami przyrodniczymi. Na ile dany szlak metaboliczny, teoretycznie możliwy, ma znaczenie praktyczne. Dla biochemików powiedziałbym to są spory kluczowe! Propionian, poprzez bursztynian i dalej fumaran i szczawiooctan ma szansę wydostać się z cyklu Krebsa w kierunku glukozy. Tu pomruk ma absolutną rację. Ja tę szansę oceniam jednak na znikomą, powiedziałbym bez praktycznego znaczenia. Jako pirogronian zostanie natychmiast wciągnięty do młynku Krebsa jako acetyo-CoA. A nawet jak dotrze „do drzwi” jako 1,6 di fosfoglukoza,…Kontynuuj Czytanie „Re: Prośba – Pomruk bądź koleżeński 🙂 .”