Proponuje wysluchanie interesujacego wywiadu z prof. Konstantinem Meylem (niestety po angielsku). Mam pewne watpliwosci co do slusznosci pewnych hipotez, lecz niektóre wydaja sie prawdopodobne. Poruszane kwestie: – Rdzen Ziemi nie jest zelazem (ok. 20 min. wideo) – Slonce w srodku jest zimne (i Ziemia tez) – zimna fuzja – Wplywie neutrin na zdrowie czlowieka (z supernowych i zacmien slonca) – ok. 1 godz. 02 min. wideo – Wyjasnienie rosniecia sie Ziemi (srednio 19 cm na obwodzie rocznie) (ok. 1 godz. 38 min wideo) Czy to…Kontynuuj Czytanie „Zagadkowe neutrina”

Mam w rodzinie antysemitów- protestowaliby, ale „Żydzi do Izraela”, choć mogłabym wykryć prawdziwe pochodzenie moich praprapradziadków i obscenicznie zademonstrować ile warta jest różnica. Nic, tylko że nienawiść do Żydów jest dziedziczna. To niewyobrażalne- za każde „wyprdl żydzie” zabijamy może nie Żydów, tylko 500 lat miłości Żydów do Polski z całym jidyszem i chasydyzmem. Barbarzyństwo i swołocz z Jedwabnego, jeszcze się zarzekająca.. New

Mam w nosie retorykę przedpiszców. Żal po wyjatkowym człowieku. Dobrze, że był. — – Bal!!! – przeraźliwie wrzasnął kot. Wino jest dla ludzi dobrych, woda dla złych, a potop jest najlepszym na to dowodem. Ja jestem dobrym człowiem! New

remez2 napisał: > sclavus napisał: > > > … przeczytaj jeszcze raz… 😉 > Poszedłem za Twoją radą, przeczytałem dwukrotnie i nie widzę różnicy pomiędzy tym > wątkiem a kretyńskimi wątkami zwolenników PiS. Przez to na FK nie ma > rozmowy. Trwają nieustające zawody – kto komu bardziej d… A jedni i drudzy mają na > uwadze, w sercu itd. dobro kraju/Polski/obywateli. Nie sądzisz, że to droga donikąd? Mam podobne wrażenia. Lemingi obu stron niesławnego POPiS-u to taka sama mentalność. :/ New

romarrio napisała: > wyobraz sobie (wiem, wiem to szokujace), > ze nie wszyscy zgadzaja sie ze swoimi rodzicami > i nie wszyscy nastawiaja sie na kontunuowanie „tradycji” > (jakakolwiek by ona nie byla) > > ocenianie kogokolwiek na podstawie dzialania rodzicow czy dziadkow > to typowo stalinowska zagrywka > praktykowa dzisiaj juz chyba tylko w Korei Pln > (wrogow komunizmu karze sie do 3 pokolenia) > > taki sposob myslania stawia w jedym szeregu z Dzierzynskim czy Kim Ir Senem, > gratuluje doborowego towarzystwa… jesteś…Kontynuuj Czytanie „Re: odpowiedzialnosc zbiorowa”

Wielki dzięks za odpowiedź. Dzięki niej „facjalis minął. Kąciki ust wróciły do uśmiechu, a powieki osłoniły oczy. Basedow jednak pozostał. Myślę, że Basedow jeszcze przez jakiś czas pozostanie, bo mądre rzeczy napisałeś, więc potrzeba czasu,aby je przemyśleć. Co ja mówię? Zrozumieć! > Geodezyjna, to taka linia, która z punktu widzenia ,,geometrii wewnętrzn > ej” nigdzie się nie zakrzywia, udaje prostą. Geometria wewnętrzna, to geometria Łobaczewskiego? Chyba tak! bo jak tak sobie weźmiemy takie dwie „proste” równoległe (z równika), to przetną się dokładnie w dwóch punktach….Kontynuuj Czytanie „Re: z polskiego na nasze”

Ja też mam wiele pytań do fizyków. Niestety czasami nie chcą odpowiedzieć, nawet, jeśli przyjeli do wiadpomości treść pytania. Skoro widzę „zgrabny” tytuł postu „Pytanie do fizyków” … to ponawiam w obrębie tego wątku moje przeszłe pytanie .. omówione nieco pod forum.gazeta.pl/forum/w,32,122398408,122398408,Czy_przeszlosc_istnieje_nadal_czy_tez_znikla_.html Może teraz jest lepsza atmosfera na próby odpowiedzi na pytanie.: „Czy przeszłość istnieje nadal” ~ Andrew Wader New

wskazałeś. A ja nie dyskutowałem o zbiornikach, więc wszelkie zarzuty w związku z tym pod moim adresem są nie na miejscu. Ale odpisuję z innego powodu. Co prawda zwróciłem ci uwagę, że pisanie ma sens podejmując zagadnienie a nie analizę formalną cudzego tekstu. Ciebie jednak jak widzę bardziej interesuje moja osoba. To twój tekst: Psycholodzy dawno zauważyli , że dłuższe teksty są niezrozumiałe dla pewnej (w miarę ściśle zdefiniowanej grupy osób). Związane to jest ze zdolnością do koncentracji, umiejętnością analizy a przede wszystkim syntezy tekstu…Kontynuuj Czytanie „nic nie wyjaśniłeś, jedynie”

fila-1 napisał: > To ja mam pytanie do Autora: po ilu milionach czy miliardach lat ze sterty plas > tiku, żelaza i innych metali powstanie komputer a ile potem potrzeba czasu aby > sam się zaprogramował??? Przecież to oczywiste, że komputery zesłali nam kosmici, albo Pan Bóg. Przecież żaden człowiek nie jest wstanie zbudować komputera na scalakach, bez komputera na scalakach. Pierwszy komputer na scalakach musiał zostać stworzony przez BOGA. Teoria ewolucji niczego nie wyjasnia, ma wiele luk któr > e próbuje się bezskutecznie zapełnić….Kontynuuj Czytanie „Komputer stworzyli kosmici, albo Pan Bóg”

Nie, nie! To jest bardzo ciekawy problem właśnie dla ludzi zajmującymi się naukami przyrodniczymi. Na ile dany szlak metaboliczny, teoretycznie możliwy, ma znaczenie praktyczne. Dla biochemików powiedziałbym to są spory kluczowe! Propionian, poprzez bursztynian i dalej fumaran i szczawiooctan ma szansę wydostać się z cyklu Krebsa w kierunku glukozy. Tu pomruk ma absolutną rację. Ja tę szansę oceniam jednak na znikomą, powiedziałbym bez praktycznego znaczenia. Jako pirogronian zostanie natychmiast wciągnięty do młynku Krebsa jako acetyo-CoA. A nawet jak dotrze „do drzwi” jako 1,6 di fosfoglukoza,…Kontynuuj Czytanie „Re: Prośba – Pomruk bądź koleżeński 🙂 .”

Koncerny mają skłonnosc do ukrywania rzeczy niezgodnych z ich interesami. To oczywiste. I co w związku z tym? Cały czas mówimy, czy substancje dodawane do żywnosci typu „proponian” są szkodliwe czy nie. I nie posługujemy się pod tym wzgledem opiniami koncernów! Więc czemu uparcie wracasz do nich? Mam wrażenie, że ma to na celu nadanie dyskusji tonów emocjonalnych – no bo przecież „koncerny są złe”, mniejsza z tym oczym mówimy. OK, i co w związku z naszą dyskusja na temat dodatków do żywnosci? Powiedz wprost…Kontynuuj Czytanie „Re: Marlbolo czy BigMac !?”

Bardzo ciekawą publikację zacytowałeś, która właściwie zamyka dyskusję. Nic dodać, nic ująć. Mięso, które nie będzie krwiste w środku na pewno będzie pozbawione toksoplazmozy. Co prawda dane te dotyczą tylko wieprzowiny. W innych mięsach ta przeżywalność może się różnić, ale te różnice nie powinny być jakoś drastycznie większe. Chociaż w naukach biologicznych nic nie jest pewne. Jednak muszę bronić honoru osoby wypowiadającej się w komentowanym artykule. „Twoja” publikacja była przeglądówką – czyli jakby informacją z drugiej ręki, która cytowała (i wykres z niej pochodzący w…Kontynuuj Czytanie „Bronię honoru autorki”