Tu są przykłady: www.acs.psu.edu/drussell/Demos/doppler/doppler.html Z tym, że mają być elipsoidy zamiast sfer. Sfera jest dla stojących źródeł, wówczas: r(f) = ct – równanie sfery, na której fazy są jednakowe. dla ruchomego jest tak: r(f) = ct * p/(1 + ecosf), p = 1-e^2, e = v/c; ta sfera się zaciska – długość zostaje. I jedynie taki elipsoidalny front falowy gwarantuje tu zachowanie energii emitowanych fal: źródło ma ustaloną moc, ale tu jest przecież dojdzie efekt Dopplera – częstości są różnie, i sumując to po tej…Kontynuuj Czytanie „taki kształt ma czoło fali”

dum10 napisał: > > To jest czas *lokalny* układu, w którym dany atom danego izotopu spoczywa > Tak, w ukladzie srodka masy Wszechswiata,ktory jest tam gdzie byl BB. A gdzie to jest? Gdzie we Wszechświecie masz jakieś wyróżnione miejsce? Zakładając nawet, że Wszechświat ma geometrię zamkniętą, żaden punkt należący do Wszechświata nie jest jego środkiem masy. Powiem więcej: nawet istnienie lokalnie uprzywilejowanego układu odniesienia (a taki układ istnieje! definiuje go CMB [cosmic microwave background] — układ, względem którego promieniowanie tła jest izotropowe) nie oznacza istnienia…Kontynuuj Czytanie „Re: proponuję dyskutować z Alsorem”

Powyższym postem dałeś przykład NIETOLERANCJI religijnej, z uwzględnieniem chrześcijaństwa opartego na Biblii, czyli na Starym i Nowym Testamencie. Jakim prawem odmawiasz innym współobywatelem, kierowanie się wedle ich poglądów? Poglądów opartych również na ich światopoglądzie, na etyce. I w tym się zawiera cała ta hucpa z wojowniczym antyklerykalizmem. Z tym, co jest skrywane. Tu nie chodzi o wywalczanie tolerancji dla niewierzących czy nie wyznających chrześcijaństwa, lecz o wywalczenie NIETOLERANCJI, a z czasem i PRZEŚLADOWAŃ, dla wierzących, z znienawidzonymi chrześcijanami-katolikami na czele. Z nimi, ponieważ reszta kościołów…Kontynuuj Czytanie „Re: "dlamie wiroćniom jes pismo śfieńte"orzekł go”

może taki cyrk w budowie jest potrzebny, aby powstało społeczeństwo obywatelskie, uradował mnie ponad godzinę temu młody taksówkarz, powiedział, że 10 lat nie chodził do wyborów, a teraz pójdzie, żeby głosować przeciw PO uprzytomniłem mu że musi głosować przeciw także PSL, bo to taka sama grupa przęstepcza oczywiście zdaje sobie sprawę, że głosowanie przeciw POPSLowi, to głosowanie na Kaczyńskiego Te Deum Laudamus New

może taki cyrk w budowie jest potrzebny, aby powstało społeczeństwo obywatelskie, uradował mnie godzinę temu młody taksówkarz, powiedział, że 10 lat nie chodził do wyborów, a teraz pójdzie, żeby głosować przeciw PO uprzytomniłem mu że musi głosować przeciw także PSL, bo to taka sama grupa przęstepcza oczywiście zdaje sobie sprawę, że głosowanie przeciw POPSLowi to głosowanie na Kaczyńskiego Te Deum Laudamus New

Oj wy biedaki – jakie to niesprawiedliwe, ze jedni maja dzialki, a inni nie. Teskni sie za ustrojem gdzie wszyscy mieli po rowno, co? A gdzie byli wasi rodzice, dziadkowie jak taka dzialeczke mozna bylo sobie „wziac”? Przestancie pier… farmazony, ze trzeba bylo byc super zasluzonym komunista, bo u mojego taty w pracy byly zapisy i kazdy najzwyklejszy pracownik mogl sie zglosic. I wcale tlumy nie biegly. Bo taki ogrodek to dodatkowy etat jest – od wczesnej wiosny do poznej jesieni. Ale niektorym sie wydaje,…Kontynuuj Czytanie „Re: Ktoś ma”

A jaki to „poważny biznes” KRRiTV „może prowadzić” z podmiotami, które – w przeciwieństwie do Rydzyka – nie mają nawet „pieniędzy w reklamówkach”, ich kapitał zakładowy/założycielki wynosi po kilkadziesiąt czy wręcz i po kilkanaście tysięcy zł (jest jeden taki, hehe), a post factum okazuje się, iż żeby byli w stanie wywiązać się z wymogów uzyskanej koncesji, trzeba im płatność rozłożyć na ponad 100 rat……………………..?! Skoro Rydzyk na dzień dobry, gotówką czy przelewem daje te wymagane 4 czy 10 mln zł (są różne doniesienia medialne) odpłatności…Kontynuuj Czytanie „Re: Losiu4 już się pogubił w tych machlojkach”

> No i wlasnie STW mowi tak jak piszesz,ze jest odwrotnie.My sie spowalniamy a ni > e caly kosmos, dlatego mamy dopiero 20 lat a nasz bliznaik na Ziemi juz ma 50 lat, > bo my w rakiecie zyjemy wolniej. Tak sobie tylko to wyliczyli, bo musieli – widać tu, że zegary zwalniają faktycznie, a nie tylko jakoś względnie. Sprawdź jak wyliczają paradoks bliźniąt. Tam po starcie obaj widzą dokładnie to samo: każdy widzi zwolnionego brata, a nie jeden zwolnionego a drugi przyspieszonego! I kierunek…Kontynuuj Czytanie „nie zupełnie”

romarrio napisała: > wyobraz sobie (wiem, wiem to szokujace), > ze nie wszyscy zgadzaja sie ze swoimi rodzicami > i nie wszyscy nastawiaja sie na kontunuowanie „tradycji” > (jakakolwiek by ona nie byla) > > ocenianie kogokolwiek na podstawie dzialania rodzicow czy dziadkow > to typowo stalinowska zagrywka > praktykowa dzisiaj juz chyba tylko w Korei Pln > (wrogow komunizmu karze sie do 3 pokolenia) > > taki sposob myslania stawia w jedym szeregu z Dzierzynskim czy Kim Ir Senem, > gratuluje doborowego towarzystwa… jesteś…Kontynuuj Czytanie „Re: odpowiedzialnosc zbiorowa”

Rżniesz głupa Bob, a szkoda bo stać cię na więcej, nie dość że nagle pokochałeś Fuckt to jeszcze sporo z linkowanych przez ciebie zdjęć pokazuje czym się zajmuje na tablecie poseł Neumann z … PO, taki malutki strzał we własne kolanko… New

nikodem123 napisał: > Na co ja odpowiadam: „Matura z matematyki to jest bzdura”. Matura z matematyki > właśnie powinna mieć taki poziom, że 50% abiturientów nie zdałoby jej. A jednoc > ześnie matura z matematyki nie może wycinać na prawdę uzdolnionych humanistów, > a tych matematyki nauczyć się nie da. Mówię to jako doświadczony korepetytor. W ogóle ostrzejsza selekcja w edukacji byłaby zbawienna, ale tendencja do zaniżania wymagań, równania do średniaków i głupio pojętego egalitaryzmu jest chyba nieuchronna, jak inflacja w ekonomii. Już nawet doktorantów…Kontynuuj Czytanie „Re: Matura z matmy dla wszystkich – powtarzam: bz”

> Dotychczas istniały tylko pośrednie dowody na potwierdzenie teorii Turinga. Nasze > badania dały pierwszy eksperymentalny dowód na tworzenie się wzorców (…) Ale zdajesz sobie sprawę, że takich „eksperymentalnych dowodów” na teorię ewolucji są tysiące? Każdy algorytm genetyczny stanowi taki „eksperymentalny dowód”. > Co zaś do dowodów na hipotezy, to zwykli ludzie chcieli by mieć takie, które by > mogli osobiście wypróbować. Co, – niby tak się nie da? Jakie osobiście wypróbowałeś dowody Ogólnej Teorii Względności albo Kwantowej Teorii Pola? Czy uznajesz te teorie tylko…Kontynuuj Czytanie „Re: Pozareligijne motywacje kreacjoniz. & ewolucj”