„Jak się czuje biskup, ludzie ze wsi, którzy takie rz…” Na wsiach, gownym zajeciem ksiedza jest zbieranie hakow na parafian. ma do dyspozycji cudne narzedzie do tego w postaci konfesjonalu. Tam staruchy opowiadaja dokladnie co widzialy i co same przeskrobaly. Powiedza wszystko w nadziei, ze za konfabulacje ze sluga bozym, moze jakos im Pan Bog wlasne brudy wybaczy i uchroni od piekla. No wiecie-tak jak swiadek koronny. Ksiadz zaopatrzony w takie haki gwozdze na cala wies bo jak co to z ambony powie ktora pani…Kontynuuj Czytanie „Re: Wielka tajemnica wsi Mała”

Tak samo jak Albert mierzył te swoje skracane lokomotywy, no i zauważył poprzesuwane jednoczesności gdy spoglądał z Andromedy. Nawet tej podstawowej prędkości światła w medium: c’ = c/n nigdy nie zmierzono jednokierunkowo, lecz tylko średnio – z odbicia, więc to jest wartość średnia: c_+ + c_- = 2c/n prędkość tam c_+, i z powrotem c_- – obie prędkości są nieznane. en.wikipedia.org/wiki/One-way_speed_of_light Einstein convention This method synchronizes distant clocks in such a way that the one-way speed of light becomes equal to the two-way speed of…Kontynuuj Czytanie „ty mierzyłeś pr. światła w wodzie”

Zrozum, koleżanko, że oni (nazwijmy ich frejlakowcami, od nazwisk Frejlaka seniora, swojskiego apoteoty krytyki STW, i jego syna, Frejlaka starszego — Jana — który angażuje się w promowanie koncepcji swego rodziciela) do żadnej systematyczności nie są zdolni. Dowolnie mieszają faktami, doświadczenia dla nich niewygodne interpretują po swojemu, tzn. że wynik doświadczenia jest inny, a przy czym czerpią z negowanych faktów nie zdając sobie sprawy z algebraicznych zależności, które te fakty implikują. Widzisz. Żeby cokolwiek nowego miało sens, musi się co nieco zgadzać ze starym, a…Kontynuuj Czytanie „Re: proponuję dyskutować z Alsorem”

> postać/stan opisywanego obiektu nie zależy od przyjętego > układu współrzędnych, w którym go sobie rozpatrujemy. Obiekt, zjawisko, proces, zdarzenie, cokolwiek. Zatem TW kompletnie ignoruje matematykę – przecież tam wszystko zależy od układu odniesienia: odległości, czas, siły, pola, prędkości, itd. Jedynie takie coś zachowują: x = ct => r^2 = c^2t^2, czyli średnią dwukierunkową prędkość światła, którą traktują jako jednokierunkową, no i stąd tam ten bajzel. I to jest cała tajemnica, do której się redukuje cała teoria względności – jedna prościutka elipsa! New

podobno „Wyborcza” chce wykończyć ludzi, bo propaguje bieganie. podobno bieganie, inny sport, to nie jest zdrowy życia styl, tylko nowa religia. podobno bieganie wyklucza spacer i rozmowę z wnukiem. podobno jest tak, że o planowe działania eliminujące idzie : Zresztą, kto tam wie czy i nie o to komuś tam chodzi? Nie lubimy jakiegoś dziadka, malujemy tekst zachęcający do biegania i po sprawie! wpolityce.pl/artykuly/32283-dziadkowie-i-babcie-ostrzegamy-gazeta-wyborcza-chce-was-wykonczyc-namawia-starszych-ludzi-do-maratonow czasem się wydaje, że granice absurdu zostały przekroczone już dawno. a tu się okazuje, że wciąż nie. New

> Gwiazdy stałe to gwiazdy w „spoczynku” względem płaszczyzny po której > ziemia porusza się wokół słońca, a nie w „spoczynku” względem naszej planety. Te gwiazdy stałe wcale nie stoją względem Słońca, ani Ziemi. One są po prosu bardzo daleko, co gwarantuje, że niezależnie od ich prędkości (i naszej) będą zawsze w tym samym miejscu na niebie. A problem z teorią względności polega na tym, że tam istnieją tylko prędkości względne – nie ma znaczenia, co się porusza a co stoi. Liczy się tylko prędkość…Kontynuuj Czytanie „zgubiłeś jeden szczegół”

przejrzałam jeden z projektów ustawy. tam idzie tylko o jedno – nie jest clou sprawy czy ludzie w związku są jednej czy różnej płci. tu chodzi tylko o to, żeby partner/partnerka nie była traktowana gorzej przez prawo, niż żona/mąż. przecież wystarczy pomyśleć : może być tak, że dwoje ludzi – kobieta i mężczyzna, dwóch mężczyzn, dwie kobiety żyją z sobą wiele lat, kochają się, razem czegoś się dorabiają ale coś się złego staje, a wtedy jedno z nich zostaje potraktowane, jak nikt. a może być…Kontynuuj Czytanie „Re: Państwo nie powinno zajmować się homozwiązkam”

> No i wlasnie STW mowi tak jak piszesz,ze jest odwrotnie.My sie spowalniamy a ni > e caly kosmos, dlatego mamy dopiero 20 lat a nasz bliznaik na Ziemi juz ma 50 lat, > bo my w rakiecie zyjemy wolniej. Tak sobie tylko to wyliczyli, bo musieli – widać tu, że zegary zwalniają faktycznie, a nie tylko jakoś względnie. Sprawdź jak wyliczają paradoks bliźniąt. Tam po starcie obaj widzą dokładnie to samo: każdy widzi zwolnionego brata, a nie jeden zwolnionego a drugi przyspieszonego! I kierunek…Kontynuuj Czytanie „nie zupełnie”

Oczywiscie „wyznawane wartosci” nie pozwalajà „rolniczej solidarnosci” na cos-tam, ale pozwalajà rolnikom na walenie w leb krôw, cielàt i innych stworzen zeby je nastépnie zhandlowac i sié nazrec oraz proponowac to zabite miéso narodowi, w plastikowych opakowaniach oczywiscie, na sprzedaz. Malzenstwo to ewidentny przezytek i bzdura, ale nie przypinajmy do tematu jakichs dziwnych wzmianek o „wartosciach moralnych” i rolnikôw w dodatku, bo od hipokryzji az robi sié szaro przed oczami. New

marudna.menda napisał: > blfddude napisał: > > no przeciez ty od samego poczatku o niczym innym tylko o zlych Zydach, co tak P > olakow nienawidza, ale artykul jest o czyms innym i dobrze by bylo zebys z peln > a satysfakcja odniosl sie do poruszonej sprawy. No dzieki wreszcie napisales cos na poziomie i rozumie o co ci chodzi. Po pierwsze nie pisze „o niczym innym tylko o zluch Zydach” a o paru zlych np:Hollywood i Warner Brothers i o Zydach z niepelnym wizerunkiem…Kontynuuj Czytanie „Re: Medale Sprawiedliwych dla pięciu Polek: Te sk”

Nieziemskie krajobrazy spowszedniały już, co? Hm, w takim razie warto wpatrujac się w krajobraz Marsa, Wenus czy Tytana, przypomnieć sobie jakie tam warunki panują… Może znów zrobi się niezwykle? A co do Marsa wiele w nim niezwykłości pozostało. Właściwie to skandal prawdziwy, że po 36 latach od biopomiarów na jego powierzchni i 41 od pierwszego lądowania do dziś nie jesteśmy tak na 100% pewni, że szczątkowego życia tam obecnie nie ma. Co dopiero mówić o kwestii istnienia na nim życia w przeszłości… Tak wyglądał pierwszy…Kontynuuj Czytanie „Re: NASA opublikowała niezwykłą panoramę Marsa”

Warto wiedzieć, że handlarze narkotykami są spoza Christianii. Mieszkańcy Christianii woleliby pozbyć się tej zakłócającej spokój sprzedaży. Od czasu do czasu policja urządza obławy na dilerów i dochodzi do starć. HA przejęło ten intratny handel i nie ma zamiaru z niego zrezygnować. Światek podziemny i przestępczy tak silnie opanował Christianie zamieszkałą przecież przez pacyfistów, że policja boi się tam pokazywać, no chyba że dużymi grupami. W ten sposób oaza ta stała się miejscem schronienia przestępców. Problemu tego nie potrafi rozwiązać ani policja, ani samorząd Christianii….Kontynuuj Czytanie „Najbardziej znany squat na świecie przeszedł le…”