allegropajew: > zasada wariacyjna to sposób poszukiwania FUNKCJI, która ekstremalizuje > (zazwyczaj minimalizuje) zadaną całkę z tejże nieznanej funkcji. To może ja to przełożę na nasze, a Ty mnie popraw, gdybym coś powiedział nie tak. Ale, proszę, nie czepiaj się uproszczeń, które specjalnie wprowadzam po to, żeby całość była strawniejsza dla niematematyka. Prosty problem optymalizacyjny polega na tym, że mamy funkcję F o wartościach rzeczywistych i szukamy takiego argumentu x, żeby F(x) było możliwie największe (lub w innych zadaniach — najmniejsze). Na przykład jeśli F(x)…Kontynuuj Czytanie „Re: Bez wyrazów, proszę”

amethystos1966 napisał(a): > Trudno sie nie zgodzic… > Do tego ten powierzchowny, zabobonny patriotyzm. !!!> No właśnie, gdyby zlikwidować kościół katolicki było by pięknie, ale mołoch lubi być okłamywany obietnicą nieba…. New

dum10 napisał: > A widzisz,jak STW robi Ci wode z mozgu.Jestes gotowy zmieniac dynamike jader at > omowych aby tylko zachowac jakies glupie transformacje wspolrzednych. Słucham? Połowiczny czas rozpadu zależny od układu odniesienia to empiria, a nie myślenie życzeniowe. Można go realnie mierzyć i oczywiście korzysta się z tej możliwości. > Po prostu mania,ale ta mania wynika z Twojego dazenia do poczucia bezpieczenstwa > psychicznego (uspokojenia) Mój osobisty komfort psychiczny nie ma wiele wspólnego z teorią względności, ogólną ani szczególną. > i chcesz za wszelka…Kontynuuj Czytanie „Re: proponuję dyskutować z Alsorem”

Chciałbym tu poruszyć problem nie tyle stricte naukowy, co logistyczno-organizacyjny. Chodzi mi o meteorologię i jej praktyczne zastosowanie w organizacji naszego życia, w przestrzeni publicznej. O praktyczne zastosowanie, a raczej wykorzystanie pewnego potencjału naukowegp, a nie o akademickie teoretyzowanie sobie a Bogom czy muzom pewnego grona specjalistów. Irytuje mnie brak profesjonalizmu w tym przypadku, jak i wielu innych w naszym kraju. W połowie lat 90tych rozmawiałem z pracownikiem mediów, który zdradził mi, iż prawie że wszystkie prognozy pogody oferowane przez media ich odbiorcom, konsumentom, to…Kontynuuj Czytanie „problem w polską meteorologią "użyteczną"…”

a ciężko mi przebrnąć, bo jak można delikatne, miłe, ciepłe, czasem twarde, ale mądre, zdrowo płaczące, ochoczo śmiejące się, wyrafinowane, przewrotne, mile czające się etc., etc. słowo „poezja” opluwać, oświadczając, iż autor czegoś takiego, jest największym, żyjącym poetą. to teraz „prawdziwa poezja” będzie znaczyć tyle, co poezja wg PiS i nie ma co zwierzać się, iż „że mi się dziewczę upatrzone wzbrania nieobecnością ciała w mym objęciu pustosząc ducha, co w nic się rozdzwania, to ja na przeciw sobie i dziewczęciu tej się nieznanej podjąłem…Kontynuuj Czytanie „Re: Największy polski poeta, to pan Rymkiewicz”

idąc tym tropem/torem, to jak nic wychodzi na to, iż największą polską dokumentalistką, reżyserką, a z tego, co na własne widziałam oczy, także operatorką, reporterką, dziennikarką – specjalistką od wywiadów, to pani Ewa Stankiewicz jest. panie Nowakowska i Wielowieyska spytały prof. Andrzeja Nowaka o słowa pana Jarosława Rymkiewicza a propos narodu i katastrofy smoleńskiej. zdaniem pań, z poezji pana Rymkiewicza wyczytać można, iż większość narodu to zdrajcy. Kto nie wierzy w zamach w Smoleńsku – ten zdrajca, kto głosuje na PO – zdrajca. na to…Kontynuuj Czytanie „Największy polski poeta, to pan Rymkiewicz”

Ale bełkot! Tu jest Polska i niema i nie będzie zgody na :aborcję , eugenikę, eutanzję eksterminację kogo kolwiek nawet autora tego komentarza. I in vitro czyli w majestacie prawa prawo bogaczy do selektywnego wyboru życia . Boże broń nas przed cyborgami!! New

Wiesz, express, z nawiazywaniem sojuszy, to tak jak z tangiem: trzeba dwojga…. RP moze bardzo chciec nawiazania sojuszu, ale nic z tego nie wyjdzie, jesli ten potencjalny sojusznik nie jest zainteresowany. Najczesciej zainteresowany jest ten, kto skorzysta – czyli mniejszy i slabszy niz RP (a nie ten wiekszy, bogatszy i silniejszy). Powstaje pytanie, czy chcesz nawiazywac sojusze z mniejszym i slabszym? On skorzysta na pewno, bo nagle jest jakby „podniesiony do wyzszej rangi”, tej samej, w ktorej jest ta mocniejsza strona sojuszu. Ale czy skorzysta…Kontynuuj Czytanie „Re: Patrioci, zdrajcy i kibole”

Już po wyglądzie , tego psełdonaukowego artykułu widać że należy do ligi wykluczonych, a dzięki katolickim lekarzom to przeżył i z zemsty takie pisze kłópoty. Tu jest Polska i niema zgody na : aborcję , autenazję , eugenikę , eksterminację i może jestem ciemnym człowiekiem , ale trudno żyć ze świadowością , że w lodówkach są miliony nie narodzonych dzieci imię bogaczy dla których życie ludzkie to czysta biologia. idąc tym tropem auszwic to równiesz była czysta biologia! AUK New